Atceries par ESCAPELLE
un
Postinor

un izvairies no tūkstošiem nepatīkamu jautājumu!

ESCAPELLE STARPTAUTISKAIS PĒTĪJUMS PAR AVĀRIJAS KONTRACEPCIJU – REZULTĀTI

Ko atklāj starptautiskais pētījums par avārijas kontracepciju un izsargāšanos no grūtniecības?

 Tu neesi vienīgā – ikviena vēlas izbaudīt labu seksu, gluži tāpat kā neviena nav pasargāta no riska, ka izvēlētā kontracepcijas metode varētu nenostrādāt. Vairāk par pašu pētījumu vari izlasīt zemāk.

110 gadu pieredze avārijas kontracepcijas jomā, aptverot vairāk nekā 100 pasaules valstis, ir ļāvusi Gedeon Richter iepazīt un izprast sievietes vajadzības. Lai gūtu vēl labāku priekšstatu par mūsdienu sievietes seksuālās dzīves būtiskajiem aspektiem un izmantotajām kontracepcijas metodēm, mēs veicām starptautisku Escapelle pētījumu par izsargāšanos no grūtniecības un avārijas kontracepcijas lietošanu. Tā ietvaros mēs aptaujājām 6600 sievietes vecumā no 15 līdz 49 gadiem, kā arī 520 farmaceitus no 14 valstīm.

Mēs noskaidrojām, ka lielākajai daļai sieviešu labs sekss ir svarīga dzīves sastāvdaļa. Rezumējot – vidēji sievietēm sekss ir 2,3 reizes nedēļā.

Kā tev šķiet, kurās valstīs sievietēm sekss ir visbiežāk…?

  • Krievijā
  • Spānijā
  • Vjetnamā
  • Austrijā
  • Lielbritānijā

Pretēji gaidītajam, spāņu mīlnieki nav šī saraksta virsotnē. Sievietēm Spānijā sekss ir vidēji 2,1 reizi nedēļā, un viskaislīgākās, kā izrādās, ir krievietes, kurām sekss ir vidēji 2,6 reizes nedēļā. Sievietes Lielbritānijā mīlējas vidēji 1,7 reizes nedēļā, kamēr austrietes un vjetnamietes šajā ziņā ir nedaudz aktīvākas – attiecīgi 1,8 un 1,9 reizes. Latvijā sievietēm sekss vidēji ir 2.1 reizi nedēļā.

Taču, ja runa ir par seksu un izsargāšanos no grūtniecības, kvalitāte ir svarīgāka par kvantitāti.

Daudzas sievietes, lai izvairītos no nevēlamas grūtniecības, izmanto dažādas kontracepcijas metodes. Visbiežāk tie ir prezervatīvi, ko lieto partneris, (27%) vai regulāri lietojamās kontracepcijas tabletes (22%). Pētījums arī atklāja, ka 17% sieviešu joprojām paļaujas uz nedrošām grūtniecības izsargāšanās metodēm, tādām kā pārtrauktais dzimumakts un kalendārā metode, neskatoties uz to, ka 27% no tām sievietēm, kuras izmanto pārtrauktā dzimumakta metodi, un 25% no tām, kas izvēlas kalendāro metodi, gada laikā iestājas grūtniecība (tā saucamie Perla indeksa rādītāji).

Lai gan daudzu neplānotu grūtniecību iemesls ir neveiksmīga nedrošu izsargāšanās metožu izmantošana, ko būtu bijis iespējams novērst, mūsu pētījums atklāja, ka no riska – kontracepcijas kļūmes – nav pasargāta neviena sieviete, neatkarīgi no tā, cik apzinīgi tiek izmantota izsargāšanās un kāda ir sievietes seksuālā uzvedība. Pat izmantojot prezervatīvus, viena trešdaļa sieviešu ir saskārušās ar situāciju, kad kaut kas tomēr ir nogājis greizi. Tikai viena ceturtā daļa sieviešu atzina, ka prezervatīvs netika lietots pareizi, kamēr vairums nevarēja paskaidrot, kā īsti notika kļūme, vai norādīja, ka problēma bija tieši prezervatīvā.


Diemžēl, saskaroties ar šādām problēmām, daudzas sievietes rīkojas par vēlu un izvēlas radikālu risinājumu – abortu. Saskaņā ar Escapelle starptautisko pētījumu par izsargāšanos no grūtniecības un avārijas kontracepcijas lietošanu, 19% sieviešu bija norādījušas, ka viņām ir bijis aborts (gandrīz pusei – vairāk nekā viens aborts).

Puse no aptaujātajām sievietēm piekrīt, ka pēc seksa bez izsargāšanās būtu nepieciešams lietot avārijas kontracepciju. Taču tikai 28%, nonākot šādā situācijā, nekavējoties iegādātos avārijas kontracepcijas tableti. Turpretim 25% sieviešu mēģinātu paļauties uz menstruālā cikla aprēķiniem, pakļaujot sevi aborta riskam – nogaidot pārāk ilgi. Ģimenes un draugu ieteikumi šādā situācijā ir vērtīgs atbalsts, taču farmaceits ir tas, kuram ir nozīmīgākā padomdevēja loma, lai izvairītos no nevēlamas grūtniecības vai aborta.

Ja tevi ir pievīlusi izmantotā grūtniecības izsargāšanās metode, avārijas kontracepcijas tablete ir diskrēts un pieejams risinājums, kā iespējams izvairīties no nevēlamas grūtniecības, ja tableti lieto 72 stundu (3 dienu) laikā pēc neaizsargātā dzimumakta, tad tā novērš aptuveni 85% paredzēto grūtniecību. Tā nenovērsīs grūtniecības iestāšanos visos gadījumos, taču tablete ir efektīvāka tad, ja pēc neaizsargātā dzimumakta to lieto pēc iespējas ātrāk. Labāk to lietot 12 stundu laikā, nevis atlikt līdz trešajai dienai.

Šeit vari iepazīties ar mūsu pētījuma rezultātiem vizuāla apkopojuma veidā:

X