Atceries par ESCAPELLE
un
Postinor

un izvairies no tūkstošiem nepatīkamu jautājumu!

Dodu priekšroku prezervatīviem

Prezervatīvi, pateicoties to vieglajai pieejamībai un ērtajai lietošanai, nenoliedzami, ir populāra izsargāšanās metode. Taču jāatceras, ka drošu aizsardzību prezervatīvi nodrošina tikai tad, ja tiek lietoti pareizi, tomēr neizslēdzot arī risku, ka kaut kas var notikt ne tā, kā paredzēts. Šeit vari izlasīt par dažādiem riska faktoriem, kas jāņem vērā, lietojot prezervatīvus. Zini – ja kaut kas tāds atgadās ar tevi, no neplānotas grūtniecības Tev ir iespēja izvairīties, lietojot avārijas kontracepciju.

Dodu priekšroku prezervatīviem

Vairums cilvēku, iesaistoties dzimumattiecībās, izvēlas paļauties uz drošību, ko piedāvā prezervatīvi. Taču nereti tiek piemirsts par būtiskām kļūdām to izmantošanā, kas var būt izšķirīgas, ja runa ir par izsargāšanos no nevēlamas grūtniecības.

Izsargāšanās metožu drošību pieņemts raksturot ar Raimonda Perla (Raymond Pearl) indeksu, kas parāda, cik sievietēm no 100 (seksuāli aktīvām reproduktīvā vecumā) gada laikā, izmantojot attiecīgo kontracepcijas metodi, tomēr ir iestājusies grūtniecība. Prezervatīviem kā kontracepcijas metodei šis indekss ir 15, kas nozīmē to, ka vidēji 15% sieviešu, kuras izmanto prezervatīvus, nākas saskarties ar nevēlamas grūtniecības sekām. Turpretī, ja prezervatīvi tiek izmantoti pareizi, šis indekss ir ievērojami zemāks – divi nevēlamas grūtniecības gadījumi uz 100. No kā var secināt, ka pareiza prezervatīvu lietošana būtiski samazina iespēju palikt stāvoklī. Un tomēr – nekad nevar pilnībā izslēgt tādus riskus kā, piemēram, prezervatīva saplīšana vai noslīdēšana. Tādā gadījumā no nevēlamas grūtniecības vai aborta draudiem Tev ir iespēja izvairīties, lietojot avārijas kontracepciju.
Lūk, kādas ir biežākās kļūdas un riska faktori, lietojot prezervatīvus:

  • tiek izmantots prezervatīvs, kam ir beidzies derīguma termiņš;
  • prezervatīva iepakojuma atvēršanai tiek izmantoti asi priekšmeti, vai tas tiek atvērts ar zobiem;
  • dzimumakta laikā tiek izmantoti eļļaini lubrikanti, kas var bojāt prezervatīva gumiju;
  • prezervatīvs tiek uzvilkts uz dzimumlocekļa pārāk vēlu;
  • prezervatīvs tiek noņemts pārāk ātri;
  • pirms prezervatīva uzvilkšanas no tā galiņa netiek izspiests gaiss, tādējādi neatstājot vietu spermai;
  • tiek lietots neatbilstoša izmēra prezervatīvs.

Ja mīlējoties jums atgadās kāda no šīm kļūmēm, prezervatīvs ir bojāts vai noslīd dzimumakta laikā, noteikti būtu jāparūpējas par nevēlamas grūtniecības riska novēršanu. Šādās situācijās no neplānotas grūtniecības Tev ir iespēja izvairīties, lietojot avārijas kontracepciju.

Prezervatīvu priekšrocība ir spēja nodrošināt aizsardzību pret seksuāli transmisīvajām slimībām, tādām kā AIDS. Taču tie neaizsargā, piemēram, no HPV vīrusa.

Kā viens no šīs kontracepcijas metodes trūkumiem minami kairinājums vai alerģiskas reakcijas, ko var izraisīt gan pats prezervatīvs, gan tā lubricējošais materiāls. Ir arī psiholoģiski momenti. Daži vīrieši nevēlas lietot prezervatīvus, aizbildinoties ar diskomforta sajūtu seksa laikā. Daudzi uzskata, ka prezervatīva sagatavošana un uzvilkšana pirms dzimumakta mazina seksuālo uzbudinājumu un baudu mīlējoties.

Taču vai tu zināji, ka ir pieejami arī prezervatīvi sievietēm? Tie izskata ziņā ir līdzīgi vīriešu prezervatīviem, taču ir domāti ievietošanai sievietes makstī. Sieviešu prezervatīvu lietošana gan ir sarežģītāka un ne tik droša kā vīriešu prezervatīvu – to Perla indekss ir 21%.

Atceries!
Nepieciešamo aizsardzību prezervatīvi nodrošina tikai tad, ja tiek lietoti pareizi. Ja pirms vai mīlēšanās laikā rodas kādas šaubas par tā drošību, nekavējoties nomainiet prezervatīvu pret jaunu. Ja dzimumakta laikā prezervatīvs pārplīst, noslīd vai rodas kādi citi sarežģījumi, pēc iespējas ātrāk dodies uz aptieku un nopērc avārijas kontracepcijas tableti, kas sniedz iespēju izvairīties no neplānotas grūtniecības.

Man nekavējoties nepieciešama Escapelle avārijas kontracepcijas tablete!

X