Atceries par ESCAPELLE
un
Postinor

un izvairies no tūkstošiem nepatīkamu jautājumu!

Kā jālieto Escapelle?

Vai jānogaida 72 stundas un tad jālieto Escapelle tablete?

Nē, nekādā gadījumā! Jo ātrāk, jo labāk.
Jo ātrāk tiek lietota tablete, jo lielāka iespēja novērst grūtniecību. Escapelle var lietot uzreiz pēc dzimumakta (nevajag nemaz gaidīt nākamo dienu) vai triju dienu laikā pēc tam, kad tev ir bijis sekss bez izsargāšanās vai kaut kas ir nogājis greizi ar izmantoto izsargāšanās metodi.

Kā jālieto Escapelle?

Escapelle ir 1 tablete, ko lieto, lai izsargātos no nevēlamas grūtniecības.

Escapelle iepakojumā ir viena tablete, kas jālieto 72 stundu jeb triju dienu laikā pēc tam, kad tev ir bijis dzimumakts bez izsargāšanās. Tā ir nopērkama aptiekās bez receptes.

Lieto to pēc iespējas ātrāk!

Pēc iespējas ātrāk jālieto viena tablete, ieteicams 12 stundu laikā vai ne vēlāk kā 72 stundas pēc neaizsargāta dzimumakta.

Tāpēc, ja tu raizējies, ka vari palikt stāvoklī, ir svarīgi rīkoties uzreiz, nevis nogaidīt.

Uzzini vēl

Escapelle tablete ir veids, kā iespējams novērst grūtniecības iestāšanos, ja kaut kas ir nogājis greizi ar izvēlēto kontracepcijas metodi vai ja tev ir bijis sekss bez izsargāšanās. Tai ir minimāla nopietnu vai ilgstošu blakusparādību iespējamība. Visdrīzāk, pēc Escapelle tabletes lietošanas tu savā ikdienā nejutīsi nekādas izmaiņas.

Nelieto Escapelle, ja:

  • Tev jau ir iestājusies grūtniecība. Escapelle nevar kaitēt ne tev, ne mazulim. Šādā gadījumā tai vienkārši nebūs nekādas iedarbības.
  • Tev ir alerģija pret levonorgestrelu vai citām Escapelle sastāvā esošajām vielām.

Atceries – Escapelle nevar pasargāt tevi no HIV infekcijas (AIDS vīrusa) vai citām seksuāli transmisīvajām slimībām (STS).

Cik bieži var lietot Escapelle?

Avārijas kontracepcija nav regulārai lietošanai paredzēta izsargāšanās metode. To ieteicams izmantot tikai un vienīgi ārkārtas situācijās.
Avārijas kontracepciju nevajadzētu lietot biežāk nekā vienu reizi viena menstruālā cikla laikā. Ja Escapelle tableti izmantosi biežāk, tas var izjaukt tavu menstruālo ciklu.

Līdz ar to Escapelle avārijas kontracepcijas tabletes nevar tev nodrošināt tādu aizsardzību pret nevēlamu grūtniecību kā regulārai lietošanai paredzētie kontracepcijas līdzekļi. Konsultējies ar ārstu, lai izvēlētos sev piemērotāko izsargāšanās metodi, ko vari lietot regulāri un ilgstoši.

Kā jālieto Escapelle?

Ja ir iestājusies grūtniecība

Avārijas kontracepcijas tablete nedarbojas, ja grūtniecība jau ir iestājusies, un arī nekaitē tās norisei un bērnam.

Ja tev ir aizdomas, ka esi stāvoklī, pēc iespējas ātrāk apmeklē ārstu.

Ja kopš pēdējām mēnešreizēm vienreiz jau esi iedzērusi avārijas kontracepcijas tableti un konstatē, ka esi stāvoklī, Escapelle vairs nav nozīmes lietot.

Kā rīkoties, ja pēc tabletes lietošanas sākas vemšana?

Pēc avārijas kontracepcijas tabletes lietošanas aptuveni 1% sieviešu varētu būt vemšana.

Ja vemšana notiek triju stundu laikā pēc Escapelle tabletes lietošanas, tev ir vēlreiz jādodas uz aptieku, jāiegādājas jauns iepakojums un jālieto Escapelle atkārtoti.

Ja vemšana sākas vairāk nekā trīs stundas pēc tabletes lietošanas, Escapelle atkārtoti nav jālieto.

Kā zināt, ka tablete ir iedarbojusies?

Par to liecinās mēnešreižu sākšanās.
Pēc Escapelle tabletes lietošanas mēnešreizes parasti noris pēc ierastā cikla. Taču reizēm tās tomēr var sākties agrāk vai vēlāk nekā ierasts. Arī asiņošana var būt vieglāka vai stiprāka nekā parasti. Līdz nākamajām mēnešreizēm ir iespējama arī smērēšanās. Dažām sievietēm pēc avārijas kontracepcijas tabletes lietošanas mēnešreizes var aizkavēties pat par vairāk nekā piecām dienām. Šādā gadījumā ieteicams konsultēties ar savu ārstu.

Kādos gadījumos jādodas pie ārsta?

  • Ja mēnešreizes aizkavējas ilgāk par piecām dienām vai novērojama neierasti spēcīga vai netipiski maza asiņošana.
  • Ja ir aizdomas par grūtniecības iestāšanos.
  • Ja rodas pēkšņas vai neierastas sāpes vēdera lejasdaļā un kavējas mēnešreizes.
  • Ja tev ir kādas veselības problēmas vai neesi pārliecināta, ka izvēlētais kontracepcijas līdzeklis vai metode ir tev piemērotākā.

Biežāk uzdotie jautājumi

Meklē aptieku

X