Atceries par ESCAPELLE
un
Postinor

un izvairies no tūkstošiem nepatīkamu jautājumu!

Ārpusdzemdes grūtniecība

  • Ja tev ir šādi simptomi, pēc iespējas ātrāk sazinies ar savu ārstu!
  • Ja jums joprojām ir bažas, ka esat stāvoklī.
  • Ja jums joprojām ir bažas, ka esat stāvoklī.
  • Ja jums ir kādas šaubas par savu veselību vai jums piemērotākajām kontracepcijas metodēm.

Ārpusdzemdes grūtniecība

Ja pēc Escapelle lietošanas iestājas grūtniecība, jāņem vērā ārpusdzemdes grūtniecības iespējamība. Ārpusdzemdes grūtniecības absolūtais risks varētu būt neliels, jo levonorgestrels kavē ovulāciju un apaugļošanos. Ārpusdzemdes grūtniecība var turpināties, neskatoties uz asiņošanu no dzemdes. Tādēļ levonorgestrels nav ieteicams pacientēm, kurām ir ārpusdzemdes grūtniecības risks (anamnēzē salpingīts vai ārpusdzemdes grūtniecība).

Ārpusdzemdes grūtniecībaTomēr, ja mēnešreizes sākas piecas vai vairāk dienas vēlāk par paredzamo laiku, ir novērojama neierasti liela asiņošana vai tev šķiet, ka tu varētu būt stāvoklī, noteikti ir jāveic grūtniecības tests.

Ja grūtniecība ir iestājusies, neskatoties uz to, ka lietoji Escapelle tableti, ir svarīgi konsultēties ar ārstu. Nav pierādījumu, ka Escapelle, to lietojot atbilstoši norādījumiem, varētu kaitēt mazulim. Tomēr ārsts var vēlēties pārbaudīt, vai grūtniecība norit dzemdē, nevis ārpus tās. Rūpīga veselības pārbaude ir īpaši svarīga, ja pēc Escapelle lietošanas parādās stipras sāpes vēderā vai ja tev jau iepriekš ir bijusi ārpusdzemdes grūtniecība, olvadu operācija vai iegurņa iekaisuma slimība. Lai arī ārpusdzemdes grūtniecība iestājas reti – aptuveni 0,25–1% visu grūtniecības gadījumu -, katrai sievietei ir jāapzinās šis iespējamais risks.

Ārpusdzemdes grūtniecības simptomi ir:

  • pēkšņas vai neierastas sāpes vēdera lejasdaļā;
  • netipiski viegla asiņošana mēnešreižu laikā, to aizkavēšanās.

Ja tev ir šādi simptomi, pēc iespējas ātrāk sazinies ar savu ārstu!

X