Atceries par ESCAPELLE
un Postinor

un izvairies no tūkstošiem nepatīkamu jautājumu!

B.U.J.

Vai jānogaida 72 stundas un tad jālieto avārijas kontracepcijas tablete?

Nē, nekādā gadījumā! Jo ātrāk, jo labāk. Jo ātrāk tiek lietota tablete, jo lielāka iespēja novērst grūtniecību. Avārijas kontracepcijas tableti var lietot uzreiz pēc dzimumakta (nevajag nemaz gaidīt nākamo dienu) vai triju dienu laikā pēc tam, kad tev ir bijis sekss bez izsargāšanās vai kaut kas ir nogājis greizi ar izmantoto izsargāšanās metodi

Kā jālieto ESCAPELLE?

ESCAPELLE ir tablete, ko lieto, lai izsargātos no nevēlamas grūtniecības vai aborta.
Tā ir nopērkama aptiekās bez receptes. ESCAPELLE iepakojumā ir viena tablete, kas jālieto 72 stundu jeb triju dienu laikā pēc tam, kad tev ir bijis dzimumakts bez izsargāšanās.
Jo ātrāk tiek lietota ESCAPELLE tablete, jo efektīvāka ir tās iedarbība.Pēc iespējas ātrāk jālieto viena tablete, ieteicams 12 stundu laikā vai ne vēlāk kā 72 stundas pēc neaizsargāta dzimumakta.

Kā jālieto POSTINOR mutē disperģējamā tablete?

POSTINOR mutē disperģējamo tableti lieto, lai izsargātos no nevēlamas grūtniecības vai aborta.
Tā ir nopērkama aptiekās bez receptes. Iepakojumā ir viena tablete, kas jālieto 72 stundu jeb triju dienu laikā pēc tam, kad tev ir bijis dzimumakts bez izsargāšanās.
Jo ātrāk tiek lietota POSTINOR mutē disperģējamā tablete, jo efektīvāka ir tās iedarbība. Pēc iespējas ātrāk jālieto viena tablete, ieteicams 12 stundu laikā vai ne vēlāk kā 72 stundas pēc neaizsargāta dzimumakta.
Ar sausām rokām izspiediet tableti no blistera, uzlieciet to uz
mēles, lai tā pati izkustu, un to varētu norīt kopā ar
siekalām. Nav nepieciešams uzdzert ūdeni.

  • Nelieciet tableti zem mēles.
  • Nekošļājiet tableti.

Cik bieži var lietot ESCAPELLE vai POSTINOR mutē disperģējamo tablet?

ESCAPELLE vai POSTINOR mutē disperģējamo tableti nevajadzētu lietot biežāk nekā vienu reizi viena menstruālā cikla laikā. Ja avārijas kontracepcijas tableti lietosi biežāk, tas var izjaukt tavu menstruālo ciklu. Tāpēc to nevar izmantot kā regulāri lietojamo kontracepciju. Konsultējies ar ārstu, lai izvēlētos sev piemērotāko izsargāšanās metodi, ko vari lietot regulāri un ilgstoši un kas nodrošinās tev efektīvāku aizsardzību pret grūtniecību

Kāpēc ESCAPELLE un POSTINOR mutē disperģējamā tablete ir lietojama tikai avārijas situācijās?

ESCAPELLE un POSTINOR mutē disperģējamā tablete nav regulārai lietošanai paredzēta izsargāšanās metode. To ieteicams izmantot tikai un vienīgi ārkārtas situācijās. To nav ieteicams lietot biežāk nekā vienu reizi viena menstruālā cikla laikā, tāpēc to nevar izmantot regulāri. Ja avārijas kontracepcijas tableti lietosi biežāk, tas var izjaukt tavu menstruālo ciklu. Pēc tās lietošanas menstruācijas var sākties agrāk vai vēlāk nekā ierasts. Atkārtotas lietošanas gadījumā palielinās arī menstruālā cikla nobīdes iespējamība. Tā kā menstruācijas ir galvenais rādītājs, pēc kā tu vari konstatēt, vai esi vai neesi stāvoklī, lietojot avārijas kontracepcijas tableti atkārtoti, iespējamās menstruāciju nobīdes dēļ palielinās arī tava neskaidrība par iespējamo grūtniecību. Ja esi seksuāli aktīva, neatkarīgi no tā, cik bieži tev ir dzimumattiecības, noteikti izvēlies sev atbilstošāko kontracepcijas metodi, kas ir piemērota regulārai un ilgstoši lietošanai.

Ja ir iestājusies grūtniecība

ESCAPELLE un POSTINOR mutē disperģējamā tablete nedarbojas, ja grūtniecība jau ir iestājusies, un arī nekaitē tās norisei un bērnam. Ja tev ir aizdomas, ka esi stāvoklī, pēc iespējas ātrāk apmeklē ārstu. Ja kopš pēdējām mēnešreizēm vienreiz jau esi lietojusi avārijas kontracepcijas tableti un konstatē, ka esi stāvoklī, avārijas kontracepcijas tableti vairs nav nozīmes lietot.

Kā rīkoties, ja pēc ESCAPELLE vai POSTINOR mutē disperģējamās tabletes lietošanas sākas vemšana?

Pēc avārijas kontracepcijas tabletes lietošanas aptuveni 1% sieviešu varētu būt vemšana. Ja vemšana notiek triju stundu laikā pēc ESCAPELLE vai POSTINOR mutē disperģējamās tabletes lietošanas, tev ir vēlreiz jādodas uz aptieku, jāiegādājas jauns iepakojums un jālieto to atkārtoti. Ja vemšana sākas vairāk nekā trīs stundas pēc tabletes lietošanas, atkārtoti tā nav jālieto

Kā es zināšu, ka ESCAPELLE vai POSTINOR mutē disperģējamā tablete ir iedarbojusies?

Par to liecinās mēnešreižu sākšanās. Pēc avārijas kontracepcijas tabletes lietošanas mēnešreizes parasti noris pēc ierastā cikla. Taču reizēm tās tomēr var sākties agrāk vai vēlāk nekā ierasts. Arī asiņošana var būt vieglāka vai stiprāka nekā parasti. Līdz nākamajām mēnešreizēm ir iespējama arī smērēšanās. Dažām sievietēm pēc avārijas kontracepcijas tabletes lietošanas mēnešreizes var aizkavēties pat par vairāk nekā piecām dienām. Šādā gadījumā ieteicams konsultēties ar savu ārstu.

Kādos gadījumos jādodas pie ārsta?

Ja mēnešreizes aizkavējas ilgāk par piecām dienām vai novērojama neierasti spēcīga vai netipiski maza asiņošana.
Ja ir aizdomas par grūtniecības iestāšanos.

Vai es jutīšu kādas blakusparādības?

Vairums sieviešu, lietojot avārijas kontracepcijas tabletes, nesaskaras ne ar kādām blakusparādībām. Dažos gadījumos tomēr pēc to lietošanas ir novērotas tādas blakusparādības kā nelabums, galvassāpes, paaugstināts jutīgums krūtīs, sāpes vēderā, caureja, reibonis un noguruma sajūta. Taču šie simptomi parasti ir vieglā formā un īslaicīgi. Dažām sievietēm pēc avārijas kontracepcijas tabletes lietošanas var būt izmaiņas menstruācijās – stiprāka vai vieglāka asiņošana, vai arī mēnešreizes var sākties agrāk vai vēlāk nekā parasti. Ja tev mēnešreizes kavējas vairāk nekā par piecām dienām, iespējams, ka esi stāvoklī. Stipras sāpes vēderā var liecināt par ārpusdzemdes grūtniecību, tāpēc šādā gadījumā nekavējoties jādodas pie ārsta.

Ko darīt, ja pēc ESCAPELLE vai POSTINOR mutē disperģējamās tabletes lietošanas Tev parādās kādas problēmas?

Ja pēc ESCAPELLE vai POSTINOR mutē disperģējamās tabletes lietošanas tev parādās galvassāpes vai nelabuma sajūta, tai pēc neilga brīža vajadzētu pāriet. Tāpēc sāc ar to, ka mēģini atslābināties un atpūsties. Būtu labi, ja, lietojot avārijas kontracepcijas tableti, Tu kaut ko papildus arī apēstu un iedzertu. Ja simptomi nemazinās un rada Tev bažas, sazinies ar savu ārstu vai farmaceitu, pie kura iegādājies ESCAPELLE vai POSTINOR mutē disperģējamo tableti.

Vai avārijas kontracepcijas tablete izmainīs manu menstruālo ciklu?

Pēc ESCAPELLE vai POSTINOR mutē disperģējamās tabletes lietošanas mēnešreizes parasti noris pēc ierastā cikla. Taču reizēm tās tomēr var sākties agrāk vai vēlāk nekā ierasts. Arī asiņošana var būt vieglāka vai stiprāka nekā parasti. Līdz nākamajām mēnešreizēm ir iespējama arī smērēšanās. Tas var radīt tev neērtības, taču nav pamats satraukumam. Šie simptomi ir normāla tava organisma reakcija tabletes sastāvā esošā hormona iedarbības rezultātā.

Ja mēnešreizes aizkavējas vairāk nekā 5 dienas?

Ļoti retos gadījumos pēc avārijas kontracepcijas tabletes lietošanas mēnešreizes var aizkavēties par vairāk nekā piecām dienām. Tādā gadījumā dodies pie ārsta, lai veiktu grūtniecības testu.

Kāda ir ESCAPELLE un POSTINOR mutē disperģējamās tabletes cena?

Kā es varu nekavējoties iegādāties avārijas kontracepciju?

ESCAPELLE un POSTINOR mutē disperģējamās tabletes var iegādāties aptiekās bez receptes.

Kā es varu sagatavoties, ja gadās kļūme ar kontracepciju (piem., plīst prezervatīvs), lai novērstu neplānotu grūtniecību?

Neviena no kontracepcijas metodēm nav pilnībā uzticama. Ja mājās būs ESCAPELLE vai POSTINOR mutē disperģējamā tablete, vienmēr varēsi justies drošāk un nejauša kļūme Tevi nepārsteigs.

Kā jālieto POSTINOR mutē disperģējamā tablete?

Tā vienkārši jāuzliek uz mēles, tablete ātri izšķīdīs, un ātri uzņemsi visu efektīvo aktīvo vielu.

X